Les FAT Carbon - rám

Les FAT Carbon - rám Zobrazit v plné velikosti

Unikátní rám designovaný pro rozměr kol od 26 x 3.8, 26 x 4.8, 27.5+, 29+ a všechny mezi tím.

Více o produktu

zrušit výběr

Cena 89 990 Kč

Dostupnost na dotaz

Představujeme nejvšestrannější fatbike na světě.

S novým PIVOTem LES Fat – nejvšestrannějším strojem na velkých gumách na světě – se vám na tvářích rozsvítí úsměv od ucha k uchu a už tam zůstane.

LES Fat představuje náš nově patentovaný Swinger II dropout system, který vám umožní použití téměř všech rozměrů kol, jednoduchou změnu mezi singlespeedem nebo kazetou a řazením a zvolit si délku zadní vidlice na základě podmínek a požadovaných jízdních vlastností. Díky možnosti jezdit rozměry kol od 26 x 3.8, 26 x 4.8, 27.5+, 29+ a všechny mezi tím, má tento bike neuvěřitelnou spoustu možností, jak vás provézt za jakýchkoli podmínek všemi ročními obdobími.

Díky Swinger II systému má jezdec také možnost nastavení délky zadní stavby. Nejkratší možné nastavení vám poskytne svižnou, hravou jízdu, v kategorii velkých gum dosud nepoznanou -  nejkratší nastavení je možné pro všechny velikosti kol. Při použití nastavení maximálního rozvoru a šířky pneumatik (LES Fat pojme pneumatiky o průměru až 5“) nabídne neskutečně jistou a stabilní jízdu v tvrdých podmínkách.

Skvělá geometrie se všemi velikostmi kol

Nehledě na zvolenou kombinaci kol a pneumatik jsou vynikající jízdní vlastnosti nutností. Swinger II dropout system umožňuje PIVOTu LES Fat zachovat ideální geometrii prostřednictvím obloukového nastavení umístěného v patkách rámu – čím větší kola a šířku zvolíte, tím níže bude středová osa kola.

Rámová sada LES Fat obsahuje karbonový rám (karbon navržený PIVOTem) s tapered hlavovou trubkou a pevnou vidlici, která s velkou rezervou pojme jakýkoli průměr kola. Tato celokarbonová vidlice má šířku u patek 150 mm - stejně jako odpružená Rock Shox Bluto. Jezdci, kteří se rozhodnou střídat dodávanou pevnou vidlici a RS Bluto tak potřebují pouze jeden pár kol, který lze použít v obou případech.

Dokonalý pohon a pohodlí       

Ergonomie a pohon jsou klíčem k ideálnímu fatbiku pro každodenní ježdění. My v PIVOTu se domníváme, že LES Fat je strojem pro všechny druhy terénů a povrchů, pro závody i několikatýdenní výjezdy. Pro dosažení nejlepších výkonů jsme se ujistili, že LES Fat je šetrný ke kolenům a to ve všech variantách pohonu – s jednopřevodníkem, dvojpřevodníkem nebo jako singlespeed.

Obrovská šířka vidlice (pneumatiky do 5“) je tím užitečnější, že q-faktorem a řetězovou linkou je LES Fat daleko blíže bikům navrženým pro pouze 4“ a užší gumy. Zadní stavba pro náboj 197 mm s 15 mm pevnou osou a spolupráce při tvorbě klik PIVOT/E-Thirteen (jsou součástí každého LES Fat kompletu) vedou k optimalizovanému Q-faktoru.

Díky podpoře jedno a dvojpřevodníku (standardně s jednopřevodníkem) je LES Fat ideální volbou do jakéhokoliv terénu. Rám je vybaven low profile e-type mount, kompatibilním s Shimano side-swing přesmykačem. Pro ty, kteří preferují nejjednodušší řešení podporuje Swinger II dropout system i variantu singlespeed – není třeba výměna patek.

Celokarbonový rám PIVOTu LES Fat je vyroben z nejkvalitnějších materiálů metodou vnitřního tvarování. Tento vyhledávaný výrobní postup nám umožňuje vytvořit nejlepší rám v kategorii – lehčí, tužší a vše, co je potřeba k všehoschopnému fat biku. Podporuje širokou škálu rozměrů kol, zrychluje nad očekávání, LES Fat představuje největší spodní rámovou trubku v kategorii, stejně jako optimalizovanou layup strukturu, horní trubku a tvarování sedlové trubky a zadní stavby. Tento patentovaný design dává LES Fat ve své třídě nejlepší přenos energie a vertikální poslušnost, což zaručuje, že jízda je pohodlná a zábavná.

PIVOT Cable port system

Přidaná hodnota se nachází v Pivot Cable Port System. Vnitřní vedení všech komponentů je jednoduché na montáž a údržbu díky přístupným vstupům do rámu opatřeným výměnnými krytkami. Jezdec má možnost volby mezi několika způsoby vedení kabeláže včetně toho nejčistšího, tedy vnitřkem rámu. Dá se říci, že bez ohledu na komponenty, které použijete teď nebo v budoucnu, všechno schováme.

Funkční detaily

Mezi další detaily patří nádherné integrované montážní body pro nosič, teleskopická sedlovka s vnitřním vedením a možnost namontovat až 3 lahve, což z LES Fat dělá nejschopnější „adventure“ bike, který můžete mít.


 • Vhodný pro všechny varianty tlustých plášťů a obvodů kol (26 x 3.8, 26 X 4.8, 27.5+ a 29+) a to díky systému Swinger II, který umožňuje vodorovný posun patek a to bez kompromisů v geometrii
 • Plně karbonový rám s PIVOT hollow core technologií úpravy vnitřní stěny 
 • Optimalizovaná konstrukce pro dlouhou pohodlnou jízdu bez kompromisu při manévrování nad rámem - štíhlá horní rámová trubka v kombinaci s největší spodní rámovou trubkou v kategorii
 • Kompletní vnitřní vedení kabelů přes exkluzivní PIVOT Cable Port System
 • Optimalizovaný úzký Q-faktor
 • 132 mm Press Fit středové složení pro větší trvanlivost a snadnější údržbu
 • 2x a 1x a singlespeed kompatibilní
 • 197mm zadní osa optimalizovaná pro 5 "pneumatiky a s dostatkem místa pro bláto a kamení
 • Pevná karbonová vidlice PIVOT s roztečí 150mm
 • RockShox Bluto kompatibilní
 • Shimano sideswing přesmykač kompatibilní prostřednictvím e-typu s nízkým profilem pro montáž
 • Singlespeed kompatibilní
 • Otvory pro montáž zadního nosiče
 • Vnitřní vedení ovládání teleskopické sedlovky.
 • Až 3 bidony
 • Vysoce odolná pogumovaná kůže na spodní trubce a zadní stavbě jako ochrana rámu 
 • K dispozici ve velikostech S, M, L

 

 

V PŘÍPADĚ ZÁJMU O ZAKÁZKOVOU STAVBU NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT.
* povinné položky

Napište svůj názor

Les FAT Carbon - rám

Les FAT Carbon - rám

Unikátní rám designovaný pro rozměr kol od 26 x 3.8, 26 x 4.8, 27.5+, 29+ a všechny mezi tím.

Napište svůj názor