O CONNEX

O CONNEX

 

První řetěz Connex se objevil, když Wilhelm Wippermann ve městě Hagen (Německu), začal vyrábět díly na...

 

První řetěz Connex se objevil, když Wilhelm Wippermann ve městě Hagen (Německu), začal vyrábět díly na kola. Počátečním impulsem bylo to, že Wilhelmův syn opět přetrh řetěz na svém kole. Wilhelm Wippermann byl přesvědčen o tom, že existuje lepší způsob, jak udělat řetěz. Rozhodl se vytvořit řetěz sám - a tím položil základy pro jednu z nejstarších značek v odvětví jízdních kol. Bylo to v roce 1893.

Během dalších 60 let vznikly úspěšné modely řetězů, jako je například legendární "Weiss-Stern" a další zařízení - pedály, byly vyvinuty brzdy a paprsky. Společnost rychle rostla a brzy se stala největší továrnou na řetězy a pedály v Evropě.

V roce 1920, Wilhelm Wippermann Jr., syn zakladatele, rozšířil společnost o průmyslový sektor a začal využívat znalosti v obou odvětvích - s velkým úspěchem. K tomuto dni začal rodinný podnik vyrábět řetězy ve dvou obchodních segmentech.

Od roku 1990 se Connex etabloval po celém světě jako značka pro řetězy jízdních kol. Pod tímto názvem, byl vyvinut legendární Connex Link, dokonalý příklad našeho úsilí neustále produkovat nejlepší komponenty pro jízdní kola.

Více